O mnie

Nazywam się Bogumił Wróbel, mam 42 lata. Prywatnie jestem tata oraz mężem. Wspólnie z żoną realizujemy domową misję, aby dbać o zdrowie i finanse oraz cieszyć się życiem.

Poza obowiązkami domowymi piszę i tworzę treści, aby pomagać innym. Moją zawodową misją jest inspirować Polki i Polaków do rozwoju kompetencji z dziedziny finansów osobistych, aby mogli osiągnąć wolność finansową.

Lepsze rezultaty w finansach osobistych wymagają lepszego podejścia (a bardzo trudno je znaleźć w Internecie)

Wiele można znaleźć w Internecie treści w zakresie finansów osobistych. Wiele z tych treści jest jednak bezwartościowych w kontekście budowania wolności finansowej. Są ku temu dwie główne przyczyny:

  1. Konflikt interesów – instytucje finansowe aktywnie korzystają z usług finansowych influencerów (tak zwanych finfluencerów) aby prowadzić działania marketingowe swoich produktów. Sprzedają tą drogą konta, lokaty, fundusze, kredyty leasing, rachunki brokerskie i co jeszcze się da. Uczestnictwo w tej marketingowej machinie nie pozwala tym influencerom na pisanie wprost o pewnych aspektach podejmowania decyzji finansowych. Brakuje w tych treściach obiektywizmu. Ten bowiem zagrażałby relacji z instytucją finansową, która płaci prowizje za marketing.
  2. Brak realnego doświadczenia oraz efektów, które można zweryfikować – pisanie o finansach osobistych to ogromna odpowiedzialność. Aby robić to dobrze trzeba legitymować się pewnym konkretnym doświadczeniem oraz realnymi efektami. Na palcach jednej ręki można policzyć źródła, które spełniają ten warunek. W większości przypadków pisanie na temat finansów to wierne bądź mniej wierne kopie tego, co już gdzie indziej zostało napisane i nie jest poparte żadną osobistą refleksją i doświadczeniem.

Moje treści są wolne od konfliktu interesów oraz bazują na 20 latach doświadczeń

Piszę i tworzę treści, aby pomagać innym. W moich treściach nie ma konfliktu interesów dlatego, że nie współpracuję z żadną z instytucji finansowych w zakresie marketingu produktów finansowych. Na moim blogu nie znajdziecie artykułów sponsorowanych czy rankingów produktów bankowych. Znajdziecie za to 15 lat doświadczeń w inwestowaniu nieruchomości oraz blisko 20 lat doświadczeń związanych z budowaniem i utrwalaniem wolności finansowej przekutych na słowo pisane (szczegóły na poniższej grafice). Przeszedłem bardzo ciekawą ścieżkę kariery i równoczesną ścieżkę inwestora w nieruchomości. Przez wszystkie te lata budowałem własne kompetencje w zakresie finansów osobistych i dzisiaj dzielę się nimi na łamach prowadzonych mediów.

Efekty – nasza wolność finansowa

Te wszystkie lata przyniosły nam oczekiwane efekty. Cieszymy się dzisiaj z żoną i z synkiem wolnością finansową. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie, że dochody z nieruchomości pokrywają wszystkie nasze koszty i gdybyśmy chcieli lub musieli to możemy przestać pracować. Z pasją jednak podchodzimy do życia i z podniesioną głową przyjmujemy każde nowe wyzwanie. Nadal jesteśmy aktywni na wielu frontach a nasza ostatnia inicjatywa to założenie w 2022 roku Instytutu Finansów Osobistych. Będziemy w ramach działań tego projektu dbać w uporządkowany sposób o rozwój kompetencji finansowych Polaków. Będziemy to robić tak jak tutaj na blogu czyli bez konfliktu interesów oraz na bazie realnych sprawdzonych doświadczeń i efektów (nasze efekty w podsumowaniu możecie zobaczyć poniżej).

Misja: Inspirować Polki i Polaków do rozwoju kompetencji z dziedziny finansów osobistych, aby mogli osiągnąć wolność finansową.

Dzisiaj możemy powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że osiągnęliśmy z żoną najwyższy możliwy poziom kompetencji finansowych. Dzisiaj w wolnych chwilach dzielimy się nimi tutaj na blogu.

Dzisiaj także zbieramy wszystkie nasze doświadczenia w uporządkowany materiał i już niedługo będziecie mogli pracować nad własnymi kompetencjami finansowymi w niedawno utworzonym Instytucie Finansów Osobistych.