Jak wyjść z długów w 8 krokach – praktyczny poradnik

Jak wyjść z długów

Dzisiaj przygotowałem dla Was praktyczny poradnik „Jak wyjść z długów w 8 krokach”. Możecie go pobrać za darmo i na własną rękę wygrać wojnę z długami. To nie jest moja pierwsza przygoda z tym tematem. Inspiruję ludzi do walki z nadmiernym zadłużeniem już od dawna.

Dlaczego redukcja długów osobistych jest ważna? Po pierwsze zadłużenie osobiste ma istotny, negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Po drugie, eliminacja długów jest niezbędna, aby osiągnąć finansowe bezpieczeństwo. Wiele mogliście już na ten temat przeczytać w moich poprzednich artykułach. Szczególnie polecam ten wpis o psychologicznych podstawach zadłużania się.

W dzisiejszym artykule podsumuję dlaczego poradnik „Jak wyjść z długów w 8 krokach?” to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się długów. Podzielę się także prawdziwymi historiami o walce z długami. Opiszę skrótowo osiem praktycznych kroków do wyjścia z długów.

Dlaczego poradnik „Jak wyjść z długów w 8 krokach?” to najlepsze narzędzie do walki z długami?

Poradnik „Jak wyjść z długów w 8 krokach” jest połączeniem dwóch istotnych elementów, które wpływają na jego skuteczność.

Po pierwsze bazuje na zdobyczach psychologii. Odpowiada tym samym z psychologicznego punktu widzenia na dwa najważniejsze pytania. Dlaczego się zadłużamy? Jaka metoda będzie dawać nam największe szanse wyjścia z długów.

Po drugie poradnik ten bazuje na latach moich doświadczeń oraz analizie ponad 4000 przypadków. które zdestylowałem do esencji najważniejszych metod, narzędzi i nawyków w walce z długami.

W rezultacie poradnik ten:

  • skupia się najpierw na ocenie zdrowia finansowego danej osoby i stawia pewnego rodzaju diagnozę na temat tego, z jaką sytuacją finansową mamy do czynienia. Dzięki temu mamy absolutną pewność, że dalsze kroki podejmowane na drodze do wyjścia z długów są dopasowane do indywidualnego scenariusza danej osoby i w maksymalny sposób wykorzystają jej potencjał
  • pozwala na identyfikację przyczyn zadłużenia i zaplanowanie dalszych kroków tak, aby w pierwszej kolejności wyeliminować przyczyny a dopiero później pracować nad samym programem spłaty zobowiązań. Bez usunięcia przyczyny szanse na wyjście z długów są zerowe lub bliskie zeru
  • w każdym z przypadków zakłada pracę nad podniesieniem przychodów danej osoby oraz otwarcie jej głowy na nowe możliwości. To punkt o kluczowym znaczeniu. Praca nad wzrostem przychodów jest tym, co daje podwójną siłę w walce z długiem

Te elementy łącznie zrobiły z tego poradnika Wasze najlepsze narzędzie do walki z długami.

Jak wyjść z długów krok po kroku

W tej sekcji przybliżę Wam w telegraficznym skrócie jak wyjść z długów w 8 krokach. Poradnik, który możecie ściągnąć za darmo to blisko 40 stron konkretnych porad, przydatnych narzędzi oraz przykładów. Są one poukładane w osiem następujących kroków.

Krok pierwszy – moje zdrowie finansowe

Każda transformacja zaczyna się od tego, aby obiektywnie spojrzeć na to, jak sytuacja wygląda dzisiaj. W pierwszym kroku przyjrzysz się swoim finansom i ocenisz swoje finansowe zdrowie.

Abyś mogła to zrobić przygotowałem dla Ciebie specjalne narzędzia. W poradniku będziesz mogła zobaczyć przykłady tego, jak z tych narzędzi skorzystali inni i co zrobili dalej.

Krok drugi – przyczyny zadłużenia

Skuteczne transformacje wymagają tego, aby dobrze zrozumieć przyczynę problemu. Tym właśnie zajmiemy się w drugim kroku. Przedstawię Ci kilka najczęstszych przyczyn zadłużania się.

Przyczyny podzieliłem na dwie najważniejsze grupy. Po pierwsze spojrzymy na wyniki badań psychologicznych i sprawdzimy, co naukowcy wiedzą o powodach dla których wpadamy w długi. Spojrzymy także na wyniki moich własnych doświadczeń pochodzące z analizy blisko 4000 tysięcy przypadków na całym świecie.

Krok trzeci – nawyki oraz otoczenie

Stan Twoich finansów dzisiaj jest bezpośrednio związany z Twoimi nawykami oraz otoczeniem, w którym się poruszasz. W trzecim kroku pokażę Ci jak krytycznie spojrzeć na swoje nawyki.

Twoim zadaniem będzie także zastanowienie się, czy i jak Twoje otoczenie wpływa na Twoje nawyki finansowe. To jest o tyle ważne, że bardzo trudno jest wprowadzać zmiany w otoczeniu, które Cię nie wspiera.

Krok czwarty – planowanie działań

Analizy i refleksje, którym poddałaś się do tej pory pozwolą Ci na zbudowanie solidnego planu i znalezienia najlepszej dla siebie odpowiedzi na to jak wyjść z długów.

W przewodniku pokażę Ci na jakie najważniejsze pytania powinien odpowiadać dobry plan oraz pokażę Ci przykład takiego planu.

Krok piąty – redukcja wydatków

Walka z długami to wojna. Najlepiej taką wojnę prowadzić szybko i zdecydowanie. Będą to tego potrzebne zmiany w Twoich wydatkach.

W poradniku pokażę Ci praktyczną metodę, którą możesz użyć do analizowania oraz redukcji własnych wydatków. Metoda bazuje na używanej przeze mnie od 20 lat metodzie MOSCOW.

Krok szósty – więcej nowej gotówki

Twoją najlepszą bronią do walki z długami jest wolna gotówka. W tym kroku zastanowisz się, w jaki sposób w jak najkrótszym czasie wygenerować jak najwięcej gotówki.

Pokażę Ci trzy główne źródła nowej gotówki oraz zainspiruję Cię, abyś zaczęła myśleć korzystając z metody X.

Krok siódmy – układamy długi

Przygotowaliśmy się bardzo dobrze do wygrania wojny z długami pracując nad poprzednimi elementami. Reszta to już tylko formalność.

Teraz poukładamy Twoje długi od najmniejszego do największego, zgodnie z naukowo udowodnionymi praktykami. W poradniku pokażę Ci przykład, jak zrobili to inni.

Krok ósmy – spłata długów

Rozpoczynasz przyspieszoną spłatę zobowiązań. W praktyce większość osób rozwiązuje problem zadłużenia w nie dłużej niż jeden rok. Czas leci bardzo szybko i zanim się obejrzysz będziesz mogła cieszyć się efektami swojej finansowej transformacji.

Jak wyjść z długów i nigdy już się nie zadłużać?

Mój poradnik nie tylko pozwoli Wam wyjść z długów, ale dzięki niemu nigdy już nie wpadniecie w finansowe tarapaty. Życzę Wam sukcesów we wdrażaniu nowych nawyków oraz eliminowaniu złych nawyków finansowych.